Aquapark – ulubione wodne miejsce rozrywki Twoich pociech.

Aquapark – ulubione wodne miejsce rozrywki Twoich pociech.

Dlaczego warto wybrać się z pociechami do parku wodnego, a nie na spacer po parku? Jest wiele powodów, oto niektóre, najważniejsze z nich.

  1. -Rozwój dziecka. Dla małych dzieci to szczególnie dobre miejsce nie tylko, ze względu na miłą zabawę, która oczywiście jest też ważna, ale oprócz tego pływanie i zabawa w basenie ma też duże znaczenie w prawidłowym rozwoju zdrowotnym/fizycznym dzieci, kształtuje ciało i muskulaturę (pływanie angażuje wszystkie ważniejsze mięśnie ciała), ale również ćwiczy wydolność oddechową. Poza tym pobyty w parkach wodnych są dobrą okazją do nauki pływania, w niektórych można wyrobić kartę pływacką, pod opieką ratownika.
  2. -Bezpieczeństwo. Obiekty wodne w miastach są gwarancją większego bezpieczeństwa. Jeśli mamy do wyboru kąpielisko otwarte (jezioro, zalew), a park, zdecydowanie lepiej jest wybrać park, gdyż obiekty otwarte są niestrzeżone, a w parkach nad bezpieczeństwem bawiących się czuwają wykwalifikowani ratownicy wodni. Po za tym w parkach wodnych spożycie alkoholu jest zabronione, co również zwiększa bezpieczeństwo innych ludzi przebywających na terenie parku.
  3. -Zniżki. Dzieciom w parkach wodnych, często przysługują zniżki z tytułu wieku. Ważne aby pamiętać o dokumencie poświadczającym wiek pociechy – legitymacji szkolnej. Dzieci do lat 3-ech zazwyczaj do parków mogą wejść całkowicie za darmo. Warto zwrócić uwagę na bilety rodzinne, bardziej się kalkulują niż wejścia od osoby.