Jak o siebie dbać podczas ciąży?

Jak o siebie dbać podczas ciąży?

Ciąża planowana czy niezaplanowana, nie ma to znaczenia. Dziecko nigdy się nie prosi na świat. Stosowanie nieodpowiedniej antykoncepcji do tego doprowadza. To my go powołujemy i to my musimy mu zagwarantować najbardziej optymalne warunki w celu jego przyszłego rozwoju.

Dbając o przyszłe dziecko dbamy jednocześnie o siebie. Rzucenie palenia jest podstawą każdej przyszłej matki. Substancje toksyczne zawarte w dymie tytoniowym dostające się do organizmu mogą doprowadzić do wielu chorób, a nawet doprowadza do szybszego popadnięcia w nałóg dziecka w trakcie dorastania. Picie alkoholu podczas ciąży jest również niewskazane, zarówno jak zażywanie jakichkolwiek leków.

Przede wszystkim należy spożywać duże ilości wszelkiego rodzaju owoców czy warzyw. Dostarczanie witamin jest niezwykle istotne. Ponadto regularnie należy odwiedzać lekarza w celu sprawdzania poprawności płodu. Bezinteresowność lub własna intuicja, wedle której myślimy, że wszystko jest w porządku z dzieckiem bardzo często jest mylna.