Karmienie butelką

Karmienie butelką

U kobiety podczas ciąży szybko objawiają się zmiany fizyczne. Wkrótce przychodzi czas na dziecko. Po odpowiednim okresie czasu należy przerwać karmienie piersią i przejść do karmienia butelką. Dorastającemu niemowlęciu z czasem pojawiają się zęby. Skutkiem tego jest bardzo bolesne karmienie. Matki obawiając się, że jest jeszcze nieodpowiedni moment na przejście do karmienia butelką często męczą się przez pewien czas. Jednak młody organizm szybko się przyzwyczaja do zmiany sposobu karmienia.

Naturalna metoda jaką jest ssanie łatwo można przerzucić z piersi na smoczka. W tym czasie kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego mleka do karmienia. Często podawany jest grysik z mlekiem, jest to jak najbardziej odpowiedni pokarm.

Decydując się na przejście karmienia należy przede wszystkim zadbać o dobór odpowiedniego mleka.Obecne badania firm farmaceutycznych oraz ośrodków badawczych uskuteczniają negatywną opinię na temat mleka krowiego, na którym wychowała się znaczna większość społeczeństwa.

Kształt butelki jest równie ważny, trzeba zwracać uwagę, aby niemowlę przypadkiem nie próbowało połknąć. Należy również zadbać o butelkę wykonaną z odpowiedniego materiału oraz zawsze pamiętać o zachowaniu higieny poprzez wysoką czystość. W trakcie podawania butelki warto zwrócić uwagę na to czy dziecko nie ma uczulenia na pewne składniki mleka, ewentualnie udać się do specjalisty.