Kolka – zmora niemowląt

Kolka – zmora niemowląt

Radość z nowo-urodzonego dziecka jest niebywała. Nie inaczej jest również w przypadku wcześniaka. Oczywiście rodzice mają prawo do obaw. W celu prawidłowego rozwoju wcześniaka, musi on mieć zapewnione podstawowe warunki. Jednak jak wiadomo wiele naszych dzieciaków jak i my swego czasu popadaliśmy w różne choroby, bardzo często jest to kolka. W tej sytuacji ból dziecka jest tak  mocny, że tak samo się on na nas odbija.

Kolka u noworodków trwa przeważnie począwszy od drugiego tygodnia, na szóstym kończąc. W czasie ciąży jeszcze nie jesteśmy świadomi przyszłych problemów dziecka. Mimo świetnie rozwiniętej medycyny trudno jest stwierdzić ewidentną przyczynę tej choroby. Głównymi przypuszczeniami mogącymi do tego prowadzić jest słabo rozwinięty układ pokarmowy podczas rozwoju niemowlęcia.

Oczywiście istnieją sposoby na zwalczenie kolki, między innymi można zastosować zmianę pozycji karmienia. Najlepszym sprawdzonym sposobem jest karmienie dziecka na siedząco lub w najgorszym wypadku należy odstąpić od produktów mlecznych nawet na okres tygodnia. Stosowanie własnych, często nieprzemyślanych decyzji może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. W tym celu należy zastosować się do zaleceń za specjalisty.