Poród i strach przed nim

Poród i strach przed nim

Niewiedza powoduje największy u człowieka strach. W czasie w ciąży nagle zaczynasz myśleć innymi kategoriami – stworzenie rodziny, całkowita zmiana trybu życia. Ciąża przewraca bardzo często wasze życie do góry nogami, ze względu na fakt, że pojawi się nowy członek w waszej rodzinie. Dla pary, która jest ze sobą od dłuższego planowanie dziecka jest uwieńczeniem ich więzi.

Problemem jest ciężarna nastolatka, która nie ma żadnego pojęcia o jej przyszłych losach, brak środków na utrzymanie, niewiedza często powodują tragiczne finały chwilowego uniesienia w celu zaczerpnięcia przyjemności. Tym sposobem natura nas przezwycięża.

Jeśli planujesz zostać matką zdecydowanie musisz się zastanowić nad stuprocentowym zagwarantowaniem podwalin dla prawidłowego rozwoju dziecka. Według ogólnie przyjętej opinii wiele lat temu ojciec stanowił solidne podłoże materialne. Obecnie, póki nie ma fizycznej możliwości ciąży u mężczyzny – wciąż jest zachowany ten stan. Strach przed ciążą to nie strach przed dzieckiem, a możliwością utracenia pracy i zwiększonych wydatków – to strach przed pieniędzmi.