Rozwój dziecka

Rozwój dziecka

Nie ma ścisłej recepty na zapewnienie najlepszego etapu dorastania dla Twojego dziecka. Dużo zależy od uwarunkowań genetycznych, ale przede wszystkim w początkowym etapie bardzo ważne są pełnowartościowe posiłki zależne od etapu rozwoju.

Wychowywanie w sterylnej czystości powinno być szczególnie karane. Dziecko żyjące w takim domu popada w choroby znacznie częściej niż w przeciętnie czystym mieszkaniu, w szczególności uwzględniając kuchnię. Zawianie, przemoknięcie doprowadza dziecko prosto do łóżka. Stąd owa prośba do wszystkich matek i ojców.

Wielu rodziców jest również uczulona na punkcie przepocenia się dziecka, czego surowo zabraniają szczególnie zawężając jego rozwój fizyczny. Dziecko takie równie częściej może popaść w chorobę. Te wszystkie rzeczy są uwzględniane tylko w przypadku jeśli dzieciakowi jest dostarczane odpowiednie jedzenie bogate we wszystkie składniki pokarmowe. W przeciwnym wypadku nie ma sensu myśleć o innych przyczynach chorób. Stanowi to dużą osłonę. Picie mleka jest kluczem do jego rozwoju.