Wieczne dziecko

Wieczne dziecko

Jak każdy wie dzieci zawsze pragną coraz więcej i więcej. Im bardzie je przyzwyczajasz do ciągłego spełniania wszelkich ich zachcianek tym bardziej odwraca się to przeciwko Tobie. Dziecko, które zawsze dostaje to czego chce w przyszłości może mocniej odczuć jakąkolwiek porażkę niż sobie wyobrażasz. Należy jednak zaznaczyć, że nie można z wszystkiego co napotkane rezygnować – wszystko z umiarem.

Ludzie od dzieciństwa przyzwyczajeni do sukcesów często je w życiu odnoszą nie mogąc się pogodzić z porażką za wszelką cenę walczą, aby odwrócić źle potoczone losy. Dzieci reagują złością, płaczem, często się obrażają na matkę czy ojca. Jednak jabłko pada obok jabłoni – skąd u nas te nawyki? Również z dzieciństwa. Zrozumienie potrzeb drugiej osoby jest często źle odbierane.

Niektóre dzieci szybciej pojmują co jest dobre, a co złe. Wpływa to korzystnie na obie strony. Pozytywnym aspektem jest nagradzanie dziecka za dobre uczynki, które równie szybko odbija się na jego odzwierciedleniu w przyszłości. Stąd prawidłowe wychowanie dziecka jest nie lada sztuką.